Jump to content
Baku365.com

В Азербайджане произошло столкновение сельчан с полицией

Wisdom

Recommended Posts

Elseven

В Тертере за неподчинение требованиям полиции задержаны четыре человека - ВИДЕО

Акция протеста с требованием выделения пастбищных угодий прошла перед зданием Исполнительной власти Тертерского района, информация об этом распространилась в социальных сетях. 

Как сообщили Oxu.Az в Бардинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, 16 мая несколько жителей села Хусенли Тертерского района собрались перед зданием районной ИВ с требованием выделить им пастбищные территории для домашнего скота.

"На место происшествия прибыли сотрудники районного управления полиции, попросив сельских жителей разойтись. Однако участники акции оказали им сопротивление. Общественный порядок был восстановлен, четыре человека были задержаны за неподчинение законным требованиям представителей правопорядка. В их отношении применены административные меры наказания", - отметили в ведомстве.

https://ru.oxu.az/society/389862

artist88

Насчёт пастбишь,все их засеяли хлопком ,реально негде пасти скот, у меня в районе есть деревня в пригорье,так помню с детства были ятаги лезгинов,которые каждый год приходили туда ,но  уже ,как 3-4 года все снесли и посеяли хлопок на этих территориях,провели канал для полива из Куры ..при том что летом температура там 50 градусов ...солнце все выжигает ,а по соседству посеяли кукурузу еще..с одной стороны высушивают реку,с другой стороны деньги на ветер .

Edited by artist88
  • Like 1

114
5 минут назад, artist88 сказал:

у меня в районе есть деревня в пригорье

Алигархи на форуме? 

artist88
1 minute ago, 114 said:

Алигархи на форуме? 

Неее))не правильно выразился ...

• Haha 1

Zema
4 часа назад, Evol сказал:

Все правильно. Я давно написал семьям шахид, инвалидам войны должны хорошо выплачивать компенсации. Завтра если будет война если там получу инвалидность или умру кто будет смотреть? Да за родину и.т.д. но все должно быть по другому. Что бы люди воевали и знали если что за ним стоит государство.

Когда я увидела ролик как Кямиль ветерану Карабаха привез технику и деньги, у меня глаза на лоб полезли. Человек без рук и ног остался, живет оказывается на квартире за 250 манат. Как так? А кому тогда ввделяются квартиры? В Говсанах по моему три или четыре дома построено. Этому человеку первым делом должны были дать. Если даже такие инвалиды войны не защищаются государством, то кому вообще помогают? После этого ролика я до сих пор в себя придти не могу, до сих пор в шоке. 

• Like 3

Bushido
4 минуты назад, Zema сказал:

Как так? А кому тогда ввделяются квартиры?

O menzillerin 20% veteranlara gedir, 80% satirlar mundarlar.

• Like 2

Zema
2 минуты назад, Bushido сказал:

Я знаю что у нас все запущено, но честно не ожидала, что до такой степени(((( у него даже холодильника дома не было, коляски инвалидной не было!!!! (((( как так то? Для кого строят реабилитационные центры для инвалидов? Все только на показуху выходит? Галочка гойублар ки вар? 21 век на дворе, давно вместо рук и ног его государство протезами должно было обеспечить, квартирой, необходимым бытом, при том все адаптировать под него. В его лице я конечно обо всех инвалидах говорю(((( 

• Like 3

Elseven
6 минут назад, Bushido сказал:

O menzillerin 20%-i veteranlara gedir  satılır, qalan 80% qeyri veteranlara gedir.

• Like 2

Elseven

İcra başçısının müavini şikayətçini döyüb pəncərədən aşağı atdı — Sakin DTX-nın rayon şöbəsinə sığındı (VİDEO)

1589803165_1l8a8567.jpg
15:5818 May, 2020
120
CƏMİYYƏT
  •  
  • A
  •  

Sosial şəbəkələrdə Goranboy rayon sakini Verdiyev Arzu Vəli oğlunun prezidentə videomüraciəti yayılıb. Həmin şəxs mayın 14-də Goranboy rayon icra hakimiyyətinin başçısının qəbuluna getdiyini, bu vaxt başçının birinci müavini tərəfindən döyüldüyünü və pəncərədən aşağı atıldığını bildirir.
Goranboy sakini deyir ki, o prezidentin Azərbaycanda ictimai nəzarətin zəif olması barədə çıxışınızdan ruhlanaraq Goranboy rayonunda baş verən qanunsuzluqlarla bağlı faktları ictimailəşdirib. Amma bunun əvəzində rayon İcra Hakimiyyətində döyülüb.

Arzu Verdiyev hadisəni belə nəql edir: “Dünən başçının qəbul günü idi. Mən də qərara aldım ki, Musayev Eldarla (yerli sakin) başçının qəbuluna gedim. İcra başçısının qəbuluna yaxınlaşdım, orada xeyli adam vardı, təxminən 40-50 nəfər. İcra başçısının birinci müavini Ceyhun Həsənov o boyda əhalinin içərisindən bizi görüb çağırdı, qəbul edib dərdimizi dinləyəcəyini dedi. İçəri keçdikdən sonra bizim hərəmizi bir otağa saldı. Məni orada kobud rəftara məruz qoydu, söyüşlər yağdırdı, nalayiq ifadələrlə danışdı, məni döydü, başımı pəncərəyə, divara vurdu. Sonra götürüb pəncərədən aşağı atdı. Bunun nəticəsi olaraq mənim əlimdə, başımda kəsiklər əmələ gəldi, yerdə məni qan aparırdı. İcra Hakimiyyətinin iki sürücüsü, deyilənə görə, biri Ceyhun Həsənovun bacısı oğludur, mənə bu vəziyyətdə yardım etmək əvəzinə söydülər, təhqir elədilər. Yenidən pəncərədən içəri ataraq hadisəni ört-basdır etməyə çalışdılar. Amma mən imkan tapıb qaça bildim və yaxınlıqdakı DTX rayon şöbəsinə sığındım. Sağ olsunlar, orada mənə yardım etdilər, təcili yardım çağırdılar, yaralarımı sarıdılar…”.

Onunla birlikdə  torpaq və örüş yeri məsələsi ilə bağlı şikayətini çatdırmaq üçün qəbula gedən Eldar adlı yaşlı şəxs də videomüraciətdə təsdiq edir ki, icra başçısının müavini C.Həsənov A.Verdiyevin qolundan tutaraq içəri salıb. Onun özünün isə “arxasından təpiklə vurub”.

Sakinin bildirdiyinə görə, onu İcra Hakimiyyətinin arxa tərəfindən içəri salıblar, zalın yanındakı otaqda, şikayətə gələnlərin yanında Ceyhun Musayev “arxa tərəfindən diziylə vurub”, sinəsindən itələyib. Habelə hədələyib və “səninlə sonra danışacam” deyib.

Arzu Verdiyev hadisəni belə nəql edir: “Dünən başçının qəbul günü idi. Mən də qərara aldım ki, Musayev Eldarla (yerli sakin) başçının qəbuluna gedim. İcra başçısının qəbuluna yaxınlaşdım, orada xeyli adam vardı, təxminən 40-50 nəfər. İcra başçısının birinci müavini Ceyhun Həsənov o boyda əhalinin içərisindən bizi görüb çağırdı, qəbul edib dərdimizi dinləyəcəyini dedi. İçəri keçdikdən sonra bizim hərəmizi bir otağa saldı. Məni orada kobud rəftara məruz qoydu, söyüşlər yağdırdı, nalayiq ifadələrlə danışdı, məni döydü, başımı pəncərəyə, divara vurdu. Sonra götürüb pəncərədən aşağı atdı. Bunun nəticəsi olaraq mənim əlimdə, başımda kəsiklər əmələ gəldi, yerdə məni qan aparırdı. İcra Hakimiyyətinin iki sürücüsü, deyilənə görə, biri Ceyhun Həsənovun bacısı oğludur, mənə bu vəziyyətdə yardım etmək əvəzinə söydülər, təhqir elədilər. Yenidən pəncərədən içəri ataraq hadisəni ört-basdır etməyə çalışdılar. Amma mən imkan tapıb qaça bildim və yaxınlıqdakı DTX rayon şöbəsinə sığındım. Sağ olsunlar, orada mənə yardım etdilər, təcili yardım çağırdılar, yaralarımı sarıdılar…”.

Ürək xəstəsi olan Eldar Musayev deyir ki, o, İcra Hakimiyyətindən çıxaraq DİN-in 102 xidmətinə zəng vurub, icra başçısının müavini tərəfindən döyüldüyünü bildirib. Polislər gəlib və onu maşınla evinə çatdırıb. Evdə E.Musayevin vəziyyəti pisləşib və o, xəstəxanaya zəng vurub. Daha sonra onu xəstəxanaya aparıblar və tibbi yardım göstəriblər. Polislər də xəstəxanada şikayətçinin ifadəsini alıb.
Sonda A.Verdiyev deyir ki, həmin Ceyhun Həsənov Goranboyda oliqarxdır, çoxlu biznes obyektləri var və vəzifəsindən istifadə edib biznesinə “krışalıq” edir. 

“Xahiş edirəm onun barəsində tədbir görəsiniz”,-sakin prezidentə müraciətini yekunlaşdırır.

1589803321_bun.jpg

https://oxu24.com/az/cemiyyet/31480/icra-bascisinin-muavini-sikayetcini-dyub-pencereden-asai-atdi-sakin-dtx-nin-rayon-sbesine-siindi-video/

• Like 1